photowdesign

NEDEN BİR WEB SİTENİZ OLMALI?

Günümüz modern dünyasının en etkili paylaşım ve iletişim aracı olan internet; dünyaya açılan bir penceredir. Firmalar, kurumlar ya da şahıslar, web sitesi sayesinde ürünlerini, sundukları hizmetleri ve yazılarını internet kullanıcılarına sunabilmektedir. Bugün web siteleri işletmelerin sanal ortamda temsilcisi, imajı haline gelmiştir. Firmalar hakkındaki ilk izlenimi edinebilmek için internet sitelerinin ciddi bir vitrin olduğu su götürmez bir gerçektir. Kurumsallaşma yolunda atılacak adımlardan en önemlisi de web sitesidir. Bugün kurumsal birçok firma web sitesi sayesinde müşteri portföyünü genişletmektedir. Ayrıca pazarda yer edinmiş, prestij sahibi olmuş her firmanın bir web sitesi vardır.

Sosyal medya hesapları her ne kadar yaygın olarak kullanılsa da web siteleri, güvenilir kaynak olarak daha etkili bir yöntemdir. Bu anlamda web sitesi olan bir marka, şahıs ya da işletme profesyonel imaj sunması açısından web sitesi olmayan rakiplerine göre daha avantajlı konumdadır ve kurumsallaşma ya da profesyonelleşme yönünden daha iyi olduğu imajını sunmaktadır.

İnternet üzerinden daha fazla kişiye daha düşük maliyetlerle ulaşma imkânı sağlar. Web sitesi üzerinden sunulan bilgiler, site sahibinin uygun gördüğü sıklıkta güncellenebilir

Kısacası; hedeflerinizi ve kim olduğunuzu web sitesi aracılığıyla insanlara anlatabilirsiniz. Hatta kanun gereği firmaların web sitesi yaptırması zorunlu hale gelmiştir (https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6102.pdf TTK, Madde 1524) ki çağın gereklerini yerine getirmek zorunda olan işletmeler web sitesi tasarımı yaptırarak uyum sağlamakta ve insanlara dijital platformlardan da ulaşabilmektedir.

Ayrıca firmaların web sitesinin olmasının;

-Marka bilinirliği üst düzeye çıkarma,

-Yenilik ve gelişmelerini müşterilerine bildirebilme,

-Kampanyalarını paylaşabilme,

-Satış ve pazarlama gelirleri artırma,

-Kendilerini rahat bir şekilde tanıtma,

-Potansiyel müşterilerine çok hızlı ulaşma

gibi bazı önemli avantajları da vardır

Çok fazla web tasarım şirketi vardır ancak bunlardan çok azı bu istekleri karşılayabilir, diğerlerinin bu konuda hala çalışmaya ihtiyacı vardır. Eğer bu konuda size yardımcı olabileceğimizi düşünüyorsanız; bizimle çalışmak için Bono Yazılım’a hemen ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.